Nieuwe mogelijkheden ondanks verlies toeslagen voor Avelina en Merselina
Avelina en Merselina hebben elkaar leren kennen op de Bovengrondse Vakschool in Heerlen en werken nu met veel plezier samen op basisschool BMV Wonderwijs/Auvermoer in Hoensbroek. De dames zijn namelijk recent aan de slag gegaan bij Vebego participatie. In eerste instantie voor een soort stage, een werkervaringsplek. Inmiddels zijn beide dames in het bezit van een contract. Zodra medewerkers een contract krijgen en meer uren gaan werken, worden ze vaak geconfronteerd met enkele onzekerheden. Zo kan het zijn dat de uitkering of bepaalde toeslagen stopgezet worden. Dit was geen enkel probleem voor Avelina en Merselina.
Succesvolle samenwerking Bovengrondse Vakschool, WSP Parkstad en Vebego participatie
De Bovengrondse Vakschool, onderdeel van WerkvoorHeerlen, is een plek voor iedereen die een vak wil leren. Hier worden medewerkers voorbereid op het “echte” werk. Vervolgens worden ze in samenwerking met WSP Parkstad geplaatst bij werkgevers in de regio. De samenwerking tussen Vebego participatie, WSP Parkstad en WerkvoorHeerlen verloopt succesvol, alle partijen weten elkaar goed te vinden. Het doel van deze samenwerking is om mensen te ontwikkelen naar een (duurzame) betaalde baan.
“Gaan jullie echt weg?”
Avelina en Merselina hebben elkaar leren kennen op de Bovengrondse Vakschool, waar ze beiden het vak van schoonmaken hebben geleerd. Na een tijdje kenden ze de kneepjes van het vak en waren ze uitgeleerd op de Bovengrondse Vakschool. Gelukkig kregen ze allebei de kans om bij Vebego participatie aan de slag te gaan. Hun collega’s vonden dat erg jammer. “Gaan jullie écht weg?” vroeg de voorman van de Bovengrondse Vakschool. “Ja, ik moet vertrekken. Ik wil graag nieuwe stappen zetten. Als ik in de uitkering blijf kom ik niet vooruit,” antwoordde Merselina. De voorman gaat de twee ervaren krachten enorm missen, want hij kon altijd op Avelina en Merselina rekenen.
Ja, ik moet vertrekken. Ik wil graag nieuwe stappen zetten.
Als ik in de uitkering blijf kom ik niet vooruit
Schoonmaken op BMV Wonderwijs/Auvermoer
Het werk ligt op loopafstand voor de dames. Dit was een wens voor beiden. In het begin was het hard werken. Na een tijdje ging de samenwerking erg goed, dit maakte het werk steeds makkelijker. Zowel docenten als leerlingen zijn erg blij met de komst van Avelina en Merselina. “De kinderen op school begroeten me elke dag: ‘Hoi poetsvrouw, ik ben blij dat je hier bent’. Dat geeft echt een goed gevoel,” zegt Merselina glimlachend. Ze voelt zich écht thuis op deze school.
Alles verloopt zo goed dat Merselina aan Joyce Levie, haar leidinggevende bij Vebego participatie, vraagt of ze extra uren mag werken. Vebego en WerkvoorHeerlen kijken samen of dat mogelijk is, en wat de consequenties zijn van meer uren werken.
Naar de kapper en masseur
Met het toenemen van hun werkuren worden de dames geconfronteerd met enkele onzekerheden. Merselina verliest bijvoorbeeld haar huurtoeslag, maar dat vindt ze niet erg. Door haar baan openen er nieuwe mogelijkheden. Persoonlijke verzorging is erg belangrijk voor Merselina. "Ik kan mijn haar laten doen, een massage nemen en mijn voeten laten verzorgen." Hoewel ze het liefst 40 uur per week wil werken, moet Merselina nog even geduld hebben en geleidelijk het aantal werkuren opbouwen indien dit mogelijk is.
Avelina werkt momenteel 20 tot 25 uur, wat voor haar voldoende is. Door het fysieke werk heeft ze na het werk vaker last van spierpijn. Hierdoor is het niet mogelijk voor haar om meer te werken. Met het huidige aantal uren herstelt Avelina goed voor de volgende werkdag.